Raná péče

O tom, co je raná péče, jaké jsou služby rané péče, kdo je může potřebovat a proč, v čem pomáhají dětem a rodinám se dočtete v sekci Co děláme.
Seznamte se s našimi odborníky nebo publikacemi, které vydáváme.

Linka EDA

Linka EDA je první celorepubliková krizová linka a chat pro rodiny dětí po úrazu, po zjištění závažné diagnózy či ohrožením vývoje. Rodiče, ale i příbuzní a sourozenci nás mohou kontaktovat telefonicky, emailem nebo na chatu každý všední den od 9:00 do 15:00 hodin. Naši odborníci jsou vám k dispozici.

Speciálně pedagogické centrum

Nově jsme otevřeli Speciálně pedagogické centrum, které navštěvují děti od 3 let se zrakovým a kombinovaným postižením. Staráme se o více než 200 klientů. Seznamte se se službami SPC.

Diagnostika zraku

Přímo u nás na pracovišti je vám k dispozici zraková ambulance. Zrakový terapeut posoudí zrakové funkce a dovednosti vašeho dítěte a navrhne zrakovou terapii, soubor cvičení a metod, které mají za cíl zlepšit stávající zrakové možnosti. Pozor je potřeba se vždy objednat předem.

EDA PLAY aplikace

Aplikace EDA PLAY pomáhá trénovat zrak a jemnou motoriku. Je dostupná na Apple App Store pro přístroje iPad. Rodiče mohou v aplikaci nastavit různou úroveň obtížnosti obrázků a úkolů. Zakoupením aplikace podporujete EDU. Přečtěte si o funkcích aplikace více.

Jak nás podpořit?

Abychom mohli pomáhat dětem a jejich rodinám, musíme každý rok najít zdroje pro naši činnost. Stát nehradí celý náš rozpočet v plné výši, přitom služby máme poskytovat zdarma. Pomoci nám můžete finančním darem i věcnou pomocí. Více o všech formách podpory se dovíte v sekci Chci pomoci. Děkujeme vám! Poskytujeme službu

E   edukativní, efektivní, erudovanou, etickou, ekonomickou
D  dostupnou, důležitou, diferencovanou, dlouhodobou, do domu, důvěryhodnou
A  aktivizační, aktuální, akutní, adresnou

EDA na sociálních sítích:Katolický týdeník

Přijmout dítě s postižením - a co dál?

Na tuto otázku odpovídá červnové číslo Katolického týdeníku, jehož příloha je tentokrát věnovaná tématu rané péče.

Ke stažení

Helpnet

Světluška podpoří vznik nové aplikace EDA PLAY SIMPLE

Světluška rozdělí částku 500 000 Kč mezi 5 vítězných návrhů. Jedním z obdarovaných je také EDA!

Ke stažení

ČT 24 - zprávy z regionu

EDA oslavil 25. výročí 

31. května se ve Šlechtovce při příležitosti oslav existence rané péče v České republice rozkrojil narozeninový dort pro EDU.