Na charitativním koncertu „S brejlema nebo bez brejlí" pro EDU se vybralo 54 030 Kč 

Koncert se konal ve středu 16. prosince v pražském klubu Jazz Dock na podporu včasné pomoci rodinám dětí se zrakovým a kombinovaným postižením. Večer moderovala herečka Jana Plodková a moderátorka Karla Mráčková.  Záštitu nad akcí převzala ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová a starosta Prahy 5 Radek Klíma.

Název středečního koncertu pro EDU je zároveň i názvem jedné z písní skupiny United Heads. Pro zpěvačku Juwanu Jenkins šlo o její jediné vystoupení v rámci  České republiky. Odměnou pro každého účastníka vedle skvělého hudebního zážitku byl také dobrý pocit z pomoci druhým.

 Veškerý výtěžek z prodeje vstupenek bude použit na nákup nového vozu pro naše poradkyně a odbornice na zrakovou stimulaci, které jezdí přímo do rodin, kam vozí velké množství speciálních pomůcek a hraček.

 

Během večera došlo také k zápisu do české knihy rekordů. 

"Kdo to kdy viděl vstup pouze v brýlích! Brýlemi jsme chtěli upozornit na situaci rodin dětí se zrakovým a dalším postižením. Neboť ještě dnes se bohužel stává, že k nám rodiče přijdou pozdě, s tím že se o službách rané péče nedověděli dříve. Toto závažné téma jsme ovšem chtěli pojmout netradičně a v tomto adventním čase jej uchopit s nadhledem. Děkujeme všem za podporu a skvělou atmosféru večera," říká Petra Mžourková, ředitelka neziskové organizace EDA.
Na jednom místě bylo 203 účastníků, kteří přišli na koncert v těch nejrozmanitějších brýlích, což je do dneška největší počet lidí v brýlích na jednom místě. Na správný průběh osobně dohlížel komisař z agentury Dobrý den.