Co je u nás nového

Novinky z naší činnosti, aktuality k našim akcím a aktivitám, odkazy na články o naší organizaci nebo o službě rané péče obecně.


Ahoj, prázdniny

1.7.2024

PŘEJEME KRÁSNÉ LÉTO!

Přejeme všem dětem i rodičům krásné prázdniny plné nezapomenutelných letních dobrodružství, úsměvů a zážitků. Zábavné pracovní listy od EDY můžete využít celý rok, tedy i o prázdninách. Zdarma si stáhnete pracovní listy  V lese a na dvorku s obrázky zvířátek. Barevné pastelky budete potřebovat na omalovánky - najdete mezi nimi nejen lodičky, ale i traktor nebo ježka. Pastelky a fixy si připravte i na jedny z nejoblíbenějších pracovních listů na téma Dokreslujeme. Zábavné tipy od našich poradkyň rané péče najdete i v sérii úkolů Hrajeme si venku. Na vodu můžete vyrazit v našich pruhovaných tričkách s potiskem lodičky nebo kachničky.

Přejeme vám krásné prázdniny!


Rozcestník pomoci

Rozcestník pomoci

26.6.2024

ROZCESTNÍK POMÁHÁ

Pečujete o vážně nemocné dítě a nevíte, kam se obrátit?


Za pomoci Nadace rodiny Vlčkových vznikl tzv. Rozcestník, ve kterém najdete různé typy služeb, od zdravotních, sociálních, psychoterapeutických a psychologických, přes vzdělávací a volnočasové, nejrůznější druhy pomoci a péče až po ověřené zdroje informací. Stačí se zdarma zaregistrovat a získáte tak veškeré kontakty a informace, které potřebujete.

Zahradní slavnost

17.5.2024

ZAHRADNÍ SLAVNOST

Všichni jste srdečně zváni ve čtvrtek 6. června 2024 od 14 hodin na naši zahradu v Praze 4 - Chodov. Přijďte si s námi užít příjemné odpoledne plné soutěží, hudby, kreativního tvoření, dobrého jídla a oslavte s námi spuštění nové aplikace EDA PLAY MATY. 

Program akce:

🟢 14:00 Zahájení slavnosti
🔵 14 – 18:00 Poznávací cesta s EDOU - stanoviště s úkoly
🟢 15:00 Setkání s hosty
🔵 15:30 Divadlo DAMDAM – Zvířátka a loupežníci
🟢 16:45 Přestavení asistenčních psů - PESTRÁ SPOLEČNOST
🔵 17:00 Táborák a možnost opékání buřtů
🟢 17:15 Křest aplikace EDA PLAY MATY a slavnostní rozkrojení dortu
🔵 17:30 Vyhlášení tomboly
🟢 18:00 Koncert kapely Jiný Metro
🔵 21:00 Oficiální ukončení slavnosti

Dále se můžete těšit na skákací hrad, tombolu o hodnotné ceny, hravé tvoření, možnost vyzkoušet si hmatové pomůcky bez zrakové kontroly, EDA PLAY aplikace, soutěž, samé dobroty a výborné pivo z pivovaru Spojovna.

Změna programu vyhrazena.

Vstupné dobrovolné!

Těšíme se na vás. 
❤

Ke stažení


Týden rané péče s EDOU

13.5.2024

TÝDEN RANÉ PÉČE

EDA se účastní Týdne rané péče!  V úterý 14. května proběhne ve Fakultní nemocnici Motol přednáška pro lékaře a další odborníky o tom, jak funguje Raná péče EDA a co můžeme nabídnout rodinám jejich malých pacientů.

Na webu největší lékařské online poradny ulekare.cz si pak můžete nejen v tomto týdnu přečíst důležité informace o tom, jak se vyvíjí dětský zrak, co je důležité sledovat a proč neodkládat včasnou návštěvu dětského oftalmologa.Zábavné Velikonoce

20.3.2024

VELIKONOČNÍ PRACOVNÍ LISTY PRO DĚTI

Sada zábavných úkolů "Velikonoce s EDOU" přináší spoustu inspirace na velikonoční výzdobu a tvoření. Na www.eda.cz/velikonoce-s-edou najdete pracovní listy, které si můžete zdarma stáhnout a vytisknout. Zabavte se spolu se zvířátky: pastelky všemožných barev budete potřebovat na velikonoční omalovánky podle symbolů a čísel, s dětmi si pozorně prohlédněte obrázky a dokreslete, co chybí, hledejte rozdíly v obrázku. Zabaví se i sourozenci: vyrobte si papírovou baterku a posviťtte si na zvířátka. Pokud nemáte tiskárnu, nic se neděje, namalujte si kuřátko nebo barevného kohoutka podle otisku ruky, vyrobte si ozdoby z kolíčků na prádlo.

EDA vám přeje veselé Velikonoce! 🌸🌼


AUKCE PRO EDU

AUKCE PRO EDU

7.3.2024

Nejlepší česká tenistka současnosti a sportovkyně roku 2023 Markéta Vondroušová nám věnovala svou tenisovou raketu s podpisem. Ale ne ledajakou! Markéta s ní odehrála kus výjimečné loňské sezóny včetně antukového Roland-Garros a hlavně jí pomohla získat nejcennější tenisovou trofej - Wimbledonskou mísu.

Nyní tuto skvělou raketu můžete vydražit v aukci na první online aukční platformě DOBROBOT, a tím pomoct dětem se zrakovým a kombinovaným postižením. 

Děkujeme Markétě Vondroušové za podporu Rané péče EDA, přejeme jí mnoho úspěchů na okruhu a těšíme se na další spolupráci. 💙💚

Kdo o naší aukce píše: Tenis portál, Live Sport, Tenisový svět

NOVÁ BROŽURA

NOVÁ BROŽURA

6.3.2024

(NE)VÍDANÝ SVĚT KOLEM NÁS

Série odborných brožur, připravovaných zrakovými terapeutkami a poradkyněmi z Rané péče EDA, se rozrostla o další kousek! Přečtěte si, jak zapojit  stimulaci zraku a zrakový trénink do každodenních aktivit, jako je osobní hygiena, příprava jídla a stolování, hraní nebo cestování.

GARANCE KVALITY

GARANCE KVALITY

25.1.2024

KVALITA SLUŽBY POTVRZENA

Asi víte, že EDA je členem Asociace rané péče České republiky. ARPČR mimo jiné pravidelně ověřuje, že organizace, které jsou držitelem její garance kvality, poskytují služby v souladu s dohodnutými kritérii kvality poskytovaných služeb. S potěšením oznamujeme, že v prosinci loňského roku jsme obhájili garanci kvality na další tři roky!


PF 2024

20.12.2023

PF 2024 

Chtěli bychom všem klientským rodinám, přátelům a podporovatelům EDY popřát mnoho štěstí do příštího roku.

Ať rokem 2024 probruslíte s úsměvem na rtech a radostí v srdci.

Váš EDA 


Mikuláš

Mikuláš

12.12.2023

Mikulášská nadílka v EDOVI

Jako každý rok, i v letošním roce se u nás konala mikulášská besídka. Klientské rodiny se sešly spolu s poradkyněmi u nás na Chodově, na tradičním Mikulášském setkání. Rodiče přispěli skvělou náladou i cukrovím a děti si užily společnou hru v herničce i tvoření v dílničkách. S hudebnicí Ivou Mojžíšovou jsme si zazpívali a zahráli vánoční koledy a poté dorazili Mikuláš, anděl a čert s nadílkou. Velký dík patří všem dobrovolníkům (Trouw Nutrition Biofaktory) za jejich pomoc při přípravě tohoto krásného odpoledne a firmě Kaufland Česká republika za finanční dar na nákup dárečků pro děti a občerstvení.


Den dobrovolníků

Den dobrovolníků

5.12.2023

BEZ DOBROVOLNÍKŮ BY TO NEŠLO

Jsme velmi vděční za vždy usměvavé a šikovné dobrovolníky, kteří nám pomáhají na akcích pro rodiny, při výrobě speciálních pomůcek pro naše malé klienty, při naskladňování nebo prodeji našich charitativních předmětů, při práci na zahradě či při mytí oken nebo služebních vozů. Bez jejich laskavé pomoci by naše práce byla mnohem náročnější. 

Děkujeme, že jste součástí EDOVY rodiny. 💙


Adventní kalendář s úkoly pro děti

1.12.2023

VÁNOCE S EDOU: KALENDÁŘ PLNÝ ÚKOLŮ PRO DĚTI

Opět vám přinášíme Vánoce s EDOU - adventní kalendář s úkoly pro děti. Přejeme mnoho krásných chvil strávených společným tvořením: Vystřihněte si ozdoby, vybarvěte omalovánky, hledejte rozdíly, zabavte se nejen na Mikuláše. Pracovní listy si můžete stáhnout a vytisknout zcela zdarma. Pokud nemáte tiskárnu, nic se neděje, můžete se inspirovat úkoly s obyčejným papírem nebo si nakreslit rukavici podle otisku ruky.

Přejeme vám mnoho zábavy a rozesmátý adventní čas.


Přijďte nás podpořit na koncert

21.11.2023

KONCERT S BREJLEMA NEBO BEZ BREJLÍ

Přijďte si užít večer plný hudby a dobré nálady a zároveň podpořit dobrou věc!

V úterý 21. listopadu od 19 hodin se v pražském Jazz Docku uskuteční benefiční koncert S brejlema nebo bez brejlí. Na pódiu se představí Nikola Mucha a Adovany.

Program

Vstupenky na koncert jsou v předprodeji od 250 Kč. Výtěžek z koncertu bude věnován na vývoj nové aplikace EDA PLAY MATY pro děti s postižením.

Předprodej vstupenek

Těšíme se na vás!


Poděkování za podporu

Poděkování za podporu

23.10.2023

Děkujeme za podporu při sbírání bodů - EDA PLAY MATY má vysbíráno

Děkujeme všem za podporu při sbírání bodů v aplikaci EPP - Pomáhej pohybem. Chystáme novou hru s názvem EDA PLAY MATY a s její přípravou jste nám mohli pomoci i vy! S vaším pohybem rostla podpora naší nové aplikace EDA PLAY MATY, která bude unikátně ovládána HMATEM i ZVUKEM. Děkujeme, že jste se hodně hýbali a body jste nám pomohli vysbírat ve velmi krátkém čase.

Také díky vaší podpoře se můžeme co nejdříve pustit do vývoje hry EDA PLAY MATY co nejdříve. O přípravě aplikace vás budeme pravidelně informovat. Sledujte nás také na našem Facebooku a Instagramu!


Podpořte novou hru

Podpořte novou hru

16.10.2023

Pomáhejte pohybem a podpořte naši novou aplikaci eda play maty

Určitě znáte naše aplikace EDA PLAY, které pomáhají dětem s tréninkem zrakových dovedností a jemné motoriky. Chystáme novou hru s názvem EDA PLAY MATY a s její přípravou můžete pomoci i vy! Stáhněte si do svého telefonu aplikaci Pomáhej pohybem, podporujte náš projekt a hodně se hýbejte. S vaším pohybem poroste podpora naší nové hry, Nadace ČEZ pak naši hru pomůže financovat.

Podpořte hru EDA PLAY MATY a sbírejte s námi body za pohyb.


Stalo se

19.9.2023

ÚSPĚŠNĚ MÁME ZA SEBOU SETKÁNÍ ODBORNÍKŮ VĚNUJÍCÍCH SE PROBLEMATICE REHABILITAČNÍCH POMŮCEK PRO DĚTI S POSTIŽENÍM 

Přes 500 návštěvníků a 21 vystavovatelů vytvořili úžasnou atmosféru, na kterou budeme ještě dlouho vzpomínat. Hlavním cílem akce bylo podpořit mezioborové sdílení zkušeností a spolupráci mezi zástupci sociálních služeb, školských zařízení i lékařů, což má vliv na kvalitu života dítěte s postižením. Rodiče dětí s postižením a studenti měli na akci vstup zdarma. 

Více

zapište si do kalendáře

Akce, které pořádáme

19.9.2023

II. MEZINÁRODNÍ ODBORNÉ SETKÁNÍ
REHABILITAČNÍ POMŮCKY PRO DĚTI S POSTIŽENÍM

Termín 19. 9. 2023 9-17h

Místo: Komunitní centrum Matky Terezy, U Modré školy 2337/1, Praha 11

Rádi bychom vás již nyní pozvali na druhé mezinárodní odborné setkání na téma: Rehabilitační pomůcky pro děti s postižením.

Cílem této akce je na jednom místě propojit odborníky z jednotlivých krajů, zástupce firem i rodiče dětí s postižením, aby si mezi sebou mohli sdílet své zkušenosti s rehabilitačními pomůckami a rodiče měli možnost si vyzkoušet, která z nabízených pomůcek bude nejvíce jejich dítěti vyhovovat. Záštitu nad akcí převzala manželka prezidenta České republiky paní Eva Pavlová. Jsme velmi vděční, že nám pomůže význam služby rané péče komunikovat. Aby rodiny, které naší pomoc potřebují, jí dostali co nejdříve.

Chci si koupit vstupenku na akci.

Více


Důležitá zpráva

Důležitá zpráva

24.7.2023

NOVÉ SDRUŽENÍ ALBÍNA

Rádi bychom vás upozornili na nově vznikající sdružení věnující se problematice albinismu, sdružující rodiče, osoby s albinismem a další, kteří se věnují léčbě a výzkumu dané problematiky v České republice. Má úzké spojení s mezinárodními organizacemi a tedy s aktuálními informacemi v oblasti nových poznatků k léčbě a péči o osoby s albinismem.


Více informací najdete na:

Emailu info@AsociaceAlbina.cz

Tel. čísle: +420 724 340 596

Ke stažení


Ahoj, prázdniny!

1.7.2023

Ahoj, léto! těšíme se spolu s vámi na velká letní dobrodružství

Přejeme vám příjemné léto plné úsměvů a letní pohody, dětem přejeme krásné prázdniny plné her a dobrodružství. Tipy na zábavu pro děti najdete i v našich pracovních listech. Vytiskněte si omalovánky s lodičkou a veselými zvířátkydokreslete rybku nebo se inspirujte tvorbou z barevných papírů Tvoříme s dětmi Hrajeme si venku. Na vodu můžete vyrazit v našich pruhovaných tričkách s potiskem lodičky nebo kachničky, letní zábavu můžete doplnit o hru KUKuč. Sledujte naši stránku na Facebooku, budeme vás informovat o novinkách v pracovních listech i aktualitách z činnosti EDY.

Přejeme vám krásné léto.


Akce, které pořádáme

Akce, které pořádáme

8.6.2023

PŘIVÍTEJTE S NÁMI LÉTO A PŘIJĎTE NA ZAHRADNÍ SLAVNOST!

Jedna z našich nejoblíbenějších akcí je tu! Zahradní setkání pro naše rodiny, partnery a přátelé EDY. Přijďte s námi oslavit 10. výročí našich aplikací EDA PLAY. Všichni jste srdečně zváni.

Kde: na zahradě u EDY, adresa: Filipova 2013/1, Praha - Chodov.

Kdy: ve čtvrtek 8. 6. Začínáme ve 14:00 hodin!

Během dne se můžete těšit na:
- oslavy výročí EDA PLAY
- zážitková stanoviště
- divadélko pro děti
- kreativní tvoření
- hudební vystoupení
- táborák
- tombolu
- bohaté občerstvení a mnoho dalšího

Vstupné dobrovolné!

Přivítejme spolu léto.
Těšíme se na vás. ❤


Akce - Den dětí 

Akce - Den dětí 

4.6.2023

eda se účastní dne dětí na praze 7

Přijďte se s námi pobavit a nudu nechte doma.

Kde:

Spodní část areálu Výstaviště

Kdy:

4. června 2023, 13:00 - 19:00 hod

Vstupné: Zdarma

https://navystavisti.cz/udalosti/rodinny-den-prahy-7/
https://www.facebook.com/events/1698620407218953


Velikonoce s EDOU

2.4.2023

zábavné pracovní listy pro děti najdete v barevných velikonocích s edou

Zabavte se veselými velikonočními pracovními listy. Z nabídky pracovních listů Velikonoce s EDOU si můžete vybrat oblíbené úkoly k dokreslování nebo hledání rozdílů v obrázku. Spolu s dětmi můžete vyprat papírová trička a ponožkyvyrobit velikonoční přáníčko.  Pokud nemáte k dispozici tiskárnu a nemůžete si vytisknout pracovní listy, nezoufejte. Mezi inspiracemi, jak se s dětmi zabavit, najdete tipy, jak si nakreslit obrázky podle otisku ruky a jak nakreslit sluníčko a květiny. 

Posviťte si na zvířátka papírovou baterkou! Do stříhání a kreslení se mohou zapojit i sourozenci. Spolu si vyrobí zajímavou hru s baterkou, ozdobí dřevěné kolíčky nebo si vyrobí veselou masku.

Přejeme barevnou jarní zábavu!


Důležité sdělení

28.3.2023

EDA SE STÁVÁ ČLENEM NOVĚ VZNIKLÉ UNIE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB ČR

Z důvodu lepšího prosazování zájmů našich klientů i zaměstnanců jsme se rozhodli připojit k nově vznikající Unii sociálních služeb.

Účelem a posláním USS ČR je zejména, nikoli však výlučně:

Více


PF 2023

PF 2023

24.12.2022

Ať máte hodně energie i v roce 2023

Nejen našim klientským rodinám, zaměstnancům a všem specialistům v našem týmu, ale i dárcům, sponzorům, dobrovolníkům bychom rádi chtěli popřát vše nejlepší do nového roku 2023. Zároveň chceme vám všem poděkovat za přízeň v roce 2022. 

Přejeme vám, aby vás v příštím roce potkávalo jen to dobré, ať vás úsměv milých lidí zahřeje u srdce, ať je vám s vašimi blízkými dobře a ať s nimi prožijete mnoho hřejivých zážitků.

Upleťte si rok 2023 podle svých představ.