Velikonoce s EDOU

Boží hod velikonoční

Připravte si pastelky, fixy a voskovky, čekají na vás obrázky k vykreslení.Omalovánky podle čísel a symbolů

Vybarvěte jarní omalovánky pastelkami, fixami nebo voskovkami.
Velikonoce budou hezky barevné.

OMALOVÁNKA PODLE SYMBOLŮ: slepička a jahoda

K vymalování obrázku budeš potřebovat pastelky v několika barvách. Barevné symboly ti poradí, které to jsou. Až budeš mít obrázek hotový, nakresli kuřátko nebo další jahodu.

Ke stažení

OMALOVÁNKA PODLE ČÍSEL: slepička a jahoda

Vybarvi obrázek podle čísel. Nakresli vedle slepičky kuřátko nebo další jahodu. Tip pro rodiče: Dětem pomozte s nápovědou barev. Ke každému číslu udělejte pastelkou barevný puntík. Spolu s dětmi si povídejte o tom, jak byste snědli jahodu vy. Dali byste si jahodový dort, nebo máte raději mléčný koktejl s jahodami?

Ke stažení

OMALOVÁNKA PODLE SYMBOLŮ: OVEČKA A JABLKO

Ovečka se chystá sníst jablíčko. Vybarvi obrázek podle barevných symbolů. Tip pro rodiče: Spolu s dětmi si povídejte o tom, jaké ovoce máte rádi. Dětem pomozte s nápovědou barev. Ke každému číslu udělejte pastelkou barevný puntík. A ještě tip k tiskárně: Tento pracovní list můžete tisknout i černobíle. Před vybarvením obrázku zvýrazněte symboly barevným fixem.

Ke stažení

OMALOVÁNKA PODLE ČÍSEL: OVEČKA A JABLKO

Ovečka se chystá sníst jablíčko. Vybarvi obrázek podle čísel. Tip pro rodiče: Spolu s dětmi si povídejte o tom, jaké ovoce máte rádi. Dětem pomozte s nápovědou barev. Ke každému číslu udělejte pastelkou barevný puntík.

Ke stažení

OMALOVÁNKA PODLE SYMBOLŮ: KUŘÁTKO, JABLKO A HRUŠKA

Vybarvi obrázek podle barevných symbolů. Na obrázku je kuřátko, jablko a hruška. Promysli, na čem by si kuřátko mohlo ještě pochutnat a nakresli to. Tip pro rodiče: Tento pracovní list můžete tisknout i černobíle. Před vybarvením obrázku zvýrazněte symboly barevným fixem.

Ke stažení

OMALOVÁNKA PODLE ČÍSEL: KUŘÁTKO, JABLKO A HRUŠKA

Vybarvi obrázek podle čísel. Na obrázku je kuřátko, jablko a hruška. Promysli, na čem by si kuřátko mohlo ještě pochutnat a nakresli to. Tip pro rodiče: Dětem pomozte s nápovědou barev. Ke každému číslu namalujte pastelkou barevný puntík.

Ke stažení


Omalovánky a zároveň přáníčko

Omalovánky vybarvěte pastelkami, fixami nebo voskovkami.
Hotový obrázek přeložte na polovinu a někomu darujte jako přáníčko.
Hotový obrázek si můžete také vystavit na lednici nebo jiné výstavce.

OMALOVÁNKY A ZÁROVEŇ PŘÁNÍČKO - slepička a kohoutek

Vybarvi obrázek pastelkami. Kolem nakresli kuřátka, nahoru sluníčko. Hotový obrázek přelož na polovinu. Dovnitř spolu s rodiči nebo staršími sourozenci napište vzkaz pro toho, koho máte rádi a přáníčko mu věnujte.

Ke stažení

OMALOVÁNKY A ZÁROVEŇ PŘÁNÍČKO - ovečka, KOHOUTEK a dva hlemýždi

Vybarvi obrázek pastelkami. Kolem zvířátek nakresli květiny. Hotový obrázek přelož na polovinu. Dovnitř spolu s rodiči nebo staršími sourozenci napište vzkaz pro toho, koho máte rádi a přáníčko mu věnujte.

Ke stažení

OMALOVÁNKY A ZÁROVEŇ PŘÁNÍČKO - dvě OVEČKy a dva ježci

Vybarvi obrázek pastelkami. Nad ovečky nakresli sluníčko, kolem oveček trávu a květiny. Hotový obrázek přelož na polovinu. Dovnitř spolu s rodiči nebo staršími sourozenci napište vzkaz pro toho, koho máte rádi a přáníčko mu věnujte.

Ke stažení

OMALOVÁNKY a zároveň přáníčko - zvířátka

Vybarvi obrázek pastelkami. Spočítej na prstech ruky slepičky. Pak spočítej hlemýždě, kterým někdy říkáme šneci. Až budeš mít obrázek vymalovaný pastelkami, přelož ho na polovinu. Dovnitř spolu s rodiči nebo staršími sourozenci napište vzkaz pro toho, koho máte rádi a přáníčko mu věnujte.

Ke stažení

Omalovánky - tři tulipány

Prohlédni si obrázek tulipánů. Některé potřebují dokreslit podle přerušované čáry. Dokresli tulipány a vybarvi je pastelkami. Nad květiny nakresli motýla nebo sluníčko. Povídejte si spolu s rodiči o tom, jaké další květiny, které kvetou na jaře, znáte nebo vidíte venku kolem sebe.

Ke stažení

OMALOVÁNKY - tři pampelišky

Na obrázku jsou tři pampelišky, vybarvi je pastelkami. Ukaž počet tři na prstech ruky. Víš, jak vypadá pampeliška, když odkvete? Zeptej se rodičů. Do pampelišky se pak dá fouknout a vyletí z ní malé padáčky. Najděte spolu s rodiči na internetu fotku pampelišek, které odkvétají. Povídejte si o tom, jestli při procházce venku chodíte kolem rozkvetlých květin a jaké to jsou.

Ke stažení

OMALOVÁNKY - motýl a tulipán

Vybarvi obrázek pastelkami. Nakresli další květiny. Spolu s rodiči si povídejte o tom, jaké květiny vidíte kolem sebe, když jdete ven na procházku. Na jaře kvetou také stromy. Máte v okolí kvetoucí ovocné stromy? Jaké ovoce na nich na podzim dozrává?

Ke stažení

OMALOVÁNKY - MOTÝL A pampeliška

Vybarvi obrázek pastelkami. Květina na obrázku je pampeliška. Pampeliška má stejnou barvu, jako to, co se slepičce vylíhne z vajíčka. Co je to? Napovíme, že jde o malé zvířátko, které začíná na K. Spolu s rodiči vyjmenujte další zvířátka, která začínají písmenem K. Nápověda: Třeba to, které má hřívu. Nebo to, které mňouká. A kdo kokrhá?

Ke stažení

OMALOVÁNKY - TULIPÁNY

Vybarvi obrázek pastelkami. Spočítej na prstech ruky, kolik je v obrázku tulipánů. Spolu s rodiči si povídejte o tom, jaké další květiny kvetou na jaře a jakou mají barvu.

Ke stažení


Stáhněte všechny pracovní listy pro tento den najednou.

Ke stažení


Papírové přáníčko

Z omalovánek si můžeš vyrobit přáníčko. Jak na to: Omalovánky přelož na polovinu a dovnitř spolu s rodiči napsat vzkaz pro toho, koho máš rád. Papírové přáníčko vlož do taštičky, kterou najdeš tady.

Komu bys chtěl tašku s přáníčkem věnovat a co bys tomu člověku chtěl říct? Připomeň si, co rád s babičkou, dědou, maminkou, tatínkem nebo sourozenci děláš nebo co bys jim chtěl pochválit. Taštička pro dědu a babičku by mohla mít uvnitř vzkaz: Dědo, rádi s tebou chodíme na procházky. Babičko, moc se mi líbí tvoje zahrádka s květinami. Taštička pro tatínka může obsahovat vzkaz: Tati, pojď si zahrát pexeso. Papírová přáníčka vlož do dárkové taštičky. Najdeš ji tady.

Papírové květiny do vázy 

Kytici můžete vyrobit z papíru a špejlí. Vymalujte pastelkami a vystřihněte si papírové ozdoby s obrázky květin. Vystřižené ozdoby přilepte na špejle, můžete na ně přivázat i barevné  stužky, aby byla kytice ještě veselejší. Kytici z papírových květin můžete darovat mamince nebo si s ní ozdobit svátečně prostřený stůl. Pokud nemáte vázu, nevadí, můžete použít i sklenici nebo láhev, která zbyla od nápoje, a ozdobit ji vystřihovánkou. 

Tip pro celou rodinu: Hezky prostřený stůl

Až budou všechny omalovánky hotové, vystavíte si je? Obrázky můžete také vyzdobit stůl. Než se bude celá rodina chystat k obědu nebo ke společné snídani, můžete hotové omalovánky přeložit a dovnitř napsat vzkaz nebo vložit přáníčko. Přáníčka můžete připravit spolu s rodiči nebo sourozenci. 

Tip pro zvídavé sourozence: Barvy 

Spolu s rodiči vyhledejte, jak můžete přírodní cestou obarvit vajíčka. Zkuste najít inspirace na barvení slupkami z cibule. Vajíčka budou po uvaření ve slupkách z cibule hezky hnědá.

Jaké barvy patří k jaru? Venku svítí sluníčko, to je žlutá. Na stromech rostou první listy, zelená. Nebe bez mráčků je modré. Připravte si pastelky, které vám připomínají jaro a nakreslete si vlastní omalovánky. Nejprve tlustým černým fixem nakreslete předlohu, třeba sluníčko, plot, dům a zahrádku s květinami. Pak vše vymalujte pastelkami, které jste si připravili.


Máme nejen zvířátka, ale i auto i parník!

Také na webu edaplay.cz/aktivity můžete stahovat zábavné pracovní listy, najdete zde jednoduché omalovánky dopravních prostředků.

Mohlo by vás zajímat:

Podívejte se na další zábavné úkoly z Velikonoc s EDOU.