EDA PLAY

Aplikace pro trénink zraku a jemné motoriky


Pomocníci pro rozvoj zraku a jemné motoriky

Aplikace EDA PLAY, EDA PLAY TOBY, EDA PLAY TOM, EDA PLAY PAULI a EDA PLAY ELIS byly vyvinuty ve spolupráci s našimi odborníky na stimulaci zraku a ranou péči tak, aby pomáhaly dětem rozvíjet zrakové dovednosti a dovednosti jemné motoriky. 


Spolu s dětmi objevte zvířátka ve hře EDA PLAY TOM

V aplikaci EDA PLAY TOM zažijí děti nejrůznější dobrodružství se zvířátky na dvorku a v lese. Jednoduchým dotykem učešou koně, dají mu napít, očistí prasátko nebo probudí hlemýždě. Novou hru stáhnete zdarma do iPadů i tabletů s platformou Android. Více najdete zde.
Aplikace

O rodině aplikací EDA PLAY


Pro děti

Aplikace mohou používat jako tréninkovou pomůcku děti se zrakovými vadami nebo kombinovaným postižením, ale také další děti v předškolním věku.

Připraveno s odborníky

Aplikace jsou připraveny pod dohledem odborníků na stimulaci zraku tak, aby úkoly procvičovaly zrakové dovednosti a dovednosti jemné motoriky. Hry jsou atraktivní a upoutají pozornost dítěte.

Obrázky

Obrázky v aplikaci jsou přizpůsobeny dětem se zrakovými vadami - jsou dostatečně veliké, jednoduchých tvarů a na černém kontrastním pozadí.
Aplikace pro děti

EDA PLAY TOM

DOBRODRUŽSTVÍ SE ZVÍŘÁTKY

NA DVORKU A V LESE

V nové hře EDA PLAY TOM se děti seznámí se zvířaty na dvorku a v lese. Veškeré úkoly lze plnit jednoduchým dotykem. Ilustrace ve aplikaci EDA PLAY TOM jsou srozumitelné také pro děti s centrálním postižením zraku. 

Hru EDA PLAY TOM lze využít také při zahájení terapie s okluzí, kdy se musí dítě nejprve se adaptovat na zakrytí lépe vidícího oka a teprve pak může začít pracovat s náročnějšími úkoly. Více na www.edaplay.cz/eda-play-tom 


EDA PLAY TOBY

SLEDOVÁNÍ DĚJE, 

JEDNODUCHÝ DOTYK

Aplikace EDA PLAY TOBY má čtyři části. První fáze "sleduj, co se děje" je vhodná pro nejmenší děti. Druhá, třetí a čtvrtá část aplikace "dotkni se a něco se stane", "dotkni se a zjisti, co se skrývá ve tmě" a "dotkni se a zjisti, co se skrývá v krabici" obsahují úkoly, které pomáhají dětem s rozvojem zrakového vnímání a dovedností jemné motoriky.  

Hra je jednoduchá, zvládnou ji i děti s různou úrovní psychomotorického vývoje. Aplikaci můžete stáhnout pro iPady v iTunes App Store a pro Android tablety v Google Play. Je dostupná zadarmo.  Zjistěte více o aplikaci EDA PLAY TOBY na webu edaplay.cz


EDA PLAY PAULI

PŘÍBĚH JEDNOHO DNE, 

JEDNODUCHÝ DOTYK NA OBRAZOVKU

V aplikaci EDA PLAY PAULI prožijeme den s holčičkou. Děj je natolik zajímavý, že i děti s těžkým omezením hybnosti rukou se snaží do hry zapojit. Hráč posunuje děj jednoduchými dotyky. Nejdříve probudíme Pauli, učešeme ji, pomůžeme jí obléknout se a pak uvaříme kaši k snídani. Potom se vydáme k babičce.

Aplikaci mohou hrát děti v období, kdy začínají vnímat posloupnost děje a rozumí jednodušším příběhům. Hra obsahuje mluvený doprovod. Je dostupná v češtině a angličtině, pro přístroje iPad. Zjistěte více o aplikaci EDA PLAY PAULI na webu edaplay.cz


EDA PLAY ELIS

PŘEKVAPENÍ ZA DVEŘMI, 

JEDNODUCHÝ DOTYK NA OBRAZOVKU

Hra je připravena na míru dětem s centrálním postižením zraku a kombinovaným postižením. Mohou ji využít děti i s jiným zrakovým postižením pro trénink zrakových dovedností a dovedností jemné motoriky. 

V aplikaci EDA PLAY ELIS děti jednoduchým dotykem na obrazovku objevují, co se skrývá za dveřmi. Hra se skládá z kratších sérií úkolů, které jsou odděleny právě dveřmi. Obsahuje mluvený doprovod. Je dostupná v češtině a angličtině, pro přístroje iPad. Zjistěte více o aplikaci EDA PLAY ELIS na webu edaplay.cz


EDA PLAY

4 ÚROVNĚ OBTÍŽNOSTI ÚKOLŮ 

4 ÚROVNĚ VZHLEDU OBRÁZKŮ

Aplikace EDA PLAY umožňuje nastavit 4 úrovně zobrazovaných ilustrací a také nabízí 4 úrovně obtížností úkolů. Ke splnění těch nejjednodušších stačí dotyk na libovolném místě displeje. Nejnáročnější úkoly procvičují dokreslování nebo spojování na základě podobnosti.

Každý úkol představí milý dětský hlas, který i pochválí za správně provedený úkol a v případě, že se nedaří, povzbuzuje k opakování úkolu. Aplikace je dostupná ve dvou jazykových mutacích - češtině a angličtině. Zjistit více o aplikaci EDA PLAY na webu edaplay.cz

Nastavení EDA PLAY

Aplikaci EDA PLAY zakoupíte na App Store za cenu 199 Kč. Hra funguje na iPadechPro Android tablety není aplikace EDA PLAY dostupná.

Upoutávky
Pracovní listy

Načerpejte inspiraci, jak pomoci dětem poznávat svět

Dobrodružství se zvířátky v pracovních listech


Využijte obrázky z našich aplikací a svůj vlastní komentář k tomu, abyste dětem pomohli lépe poznávat světa a podpořili rozvíjení zrakových dovedností a jemné motoriky. Z webu www.edaplay.cz, si stáhněte pracovní listy v PDF (můžete zvolit formát A4 nebo A3), vytiskněte je a procvičujte s dětmi vytváření zrakových představ a motoriku i mimo tablet. Vybrat si můžete z několika variant omalovánek, pomáhat zvířátkům najít cestičku v bludišti, spojovat shodné obrázky a vystřihovat postavičky z papíru.

V pracovních listech najdete i téma obličeje

Videa

Podívejte se na videa natočená s rodiči a odborníky 

Více informací

Prozkoumejte vychytávky v aplikacích z rodiny EDA PLAY

SIMULÁTOR ZRAKOVÝCH VAD

Každá aplikace obsahuje Simulátor zrakových vad. Jak se do simulátoru dostanete: Na herní ploše držte několik vteřin symbol panáčka v pravém dolním rohu. V Hlavním menu pak zvolte tlačítko Info, pak stačí jednoduše kliknout na Simulátor zrakových vad.

SEKCE DOVEDNOSTI

Ve všech aplikacích můžete využít sekci Dovednosti. Po první instalaci aplikace je sledování dovedností vypnuto. Rodič nebo terapeut se sám rozhodne, zda chce sledovat práci dítěte. Záznamy z této sekce nejsou ukládány ani odesílány mimo iPad.

vyzkoušejte bílý rámeček

V Nastavení všech aplikací můžete zapnout bílý rámeček, který zvýrazní pracovní plochu při hraní aplikací z rodiny EDA PLAY. Dítěti tak pomáháme vidět ohraničení plochy, na kterou se má dotýkat nebo kterou sleduje.

Kam pro další informace?

Aplikace mají svůj vlastní web www.edaplay.cz, kde se dozvíte další podrobnosti k jednotlivým aplikacím. Hry jsou v češtině i angličtině, a tak dělají radost i dětem v zahraničí.

Dotazy k aplikacím můžete posílat prostřednictvím webového formuláře nebo e-mailem na info@edaplay.cz.