Suchý zip (známý také jako velcro) dnes usnadňuje život rodičům malých dětí, a to nejen při oblékání. Právě on je základním prvkem vzdělávacích her firmy Scotchi. Co vás čeká, když otevřete krabici s názvem Moje první tvary, Dobré ráno nebo V našem domě? Najdete v ní několik desek z ohebného plastu s tématickými obrázky a řadu jednotlivých dílků (karet nebo částí obrázků), které lze na desku připevnit - jak jinak než pomocí suchého zipu! Jednotlivé sady se liší obtížností podle věkové kategorie dětí, pro kterou jsou určeny. Zatímco nejmenší děti (od 18 měsíců) hravou formou poznávají základní tvary, ty starší (až do 5 let) mohou zaměstnat svou představivost rozehráváním příběhů, seznámit se s různými povoláními, zařídit si dům podle svého vkusu nebo si zahrát na kuchaře. Hry Scotchi pomáhají rozvíjet nejen dětskou fantazii, ale i jemnou motoriku, zručnost, koordinaci ruka - oko a v neposlední řadě slovní zásobu dětí.


Na podobném principu jako vzdělávací hry Scotchi funguje Magneti´Book Janod - magnetická hračka v podobě knihy. Opět si můžete vybrat sadu podle věku a zájmů dítěte - s pomocí magnetických obrázků je možné vytvořit scénu s dinosaury nebo dopravními prostředky, procvičit si roční období nebo si zahrát na módní návrháře. Každá sada obsahuje kartičky s předlohami, nic ale nebrání dítěti popustit uzdu fantazii a poskládat si obrázek po svém. Vedle představivosti děti při hraní procvičují šikovnost prstů a zlepšují si slovní zásobu. Některé sady obsahují písmenka a mohou se stát vhodnou pomůcku pro nácvik čtení nebo cizích jazyků. Knihu s obrázkem obličeje, kterému lze pomocí magnetů změnit nejen účes a klobouk, ale také náladu, používáme k práci s emoční orientací u dětí s poruchou autistického spektra.

Magnetická kniha je vhodná pro děti od 3 do 8 let, dá snadno přenášet a děti se s ní tedy zabaví i při delších cestách. Chcete vidět, jak je to baví?Do třetice vám dnes nabídneme “rychlé kalíšky”. Hra Speed Cups spolehlivě zabaví neposedné a soutěživé děti od 5 let, s lehkou úpravou pravidel pak i ty menší, které se teprve učí poznávat barvy. Každý hráč má k dispozici 5 barevných kalíšků a pokouší se rychle řešit úkoly, které najde na přiložených kartách. Obrázky na kartách ukazují, jak je třeba barevné kalíšky poskládat, zda na sebe, nebo do řady. Tak třeba máme kartu s řadou barevných autíček - kalíšky je třeba seřadit přesně podle barvy aut na obrázku. Pokud dostaneme kartu s vázou plnou květin, budeme kalíšky skládat na sebe. Na dalších obrázcích najdeme třeba vagónky, ptáčky nebo kopečky zmrzliny. Všichni hráči skládají současně, kdo splní úkol, udeří do zvonku. Vyhrává ten nejrychlejší!

Jak už to u her zaměřených na trénink postřehu a rychlosti bývá, děti se snadno  stanou rovnocennými partnery svým starším sourozencům i dospělákům. A zahrát si Speed Cups mohou snadno i se svými zahraničními kamarády!