Velikonoce s EDOU

Velký pátek

Dnes si pozorně prohlédněte zvířátka. Co jim chybí? Dokreslete zvířátka tak, aby vypadala stejně. Pak je vymalujte pastelkami.


Dokresli, Co chybí slepičce

Pozorně si prohlédni obě slepičky. Domaluj, co chybí tak, aby obě slepičky vypadaly stejně. Kolem slepiček můžeš nakreslit rozkvetlou louku nebo to, na čem by si mohly pochutnat, třeba zrní nebo jahody.

Ke stažení

dokresli, CO CHYBÍ motýlkovi

Pozorně si prohlédni oba motýlky. Domaluj, co chybí tak, aby motýlci vypadají stejně. Moc rádi létají nad rozkvetlými loukami. Nakresli kolem motýlů květiny.

Ke stažení

DoKRESLI, co chybí housence

Pozorně si prohlédni obě housenky. Domaluj, co chybí tak, aby vypadaly stejně. Housenky si rády pochutnají na šťavnatých listech. Dokresli do obrázku další zelené lístky.

Ke stažení

DOKRESLI, CO CHYBÍ: KARTIČKY Se slepičkou a jahodami

Na obrázku jsou slepičky a jahody. Pozorně si je prohlédni. Dokresli to, co chybí. Pak všechny obrázky vybarvi pastelkami. Popros rodiče nebo sourozence o pomoc, rozstříhejte list na kartičky. Na opačnou stranu můžete nakreslit další zvířátka.

Ke stažení

Dokresli, co chybí: kartičky s motýlky

Na obrázku jsou motýlci. Pozorně si je prohlédni. Dokresli to, co chybí. Pak všechny obrázky vybarvi pastelkami. Popros rodiče nebo sourozence o pomoc, rozstříhejte list na kartičky. Na opačnou stranu můžete nakreslit další motýlky podle vlastní fantazie nebo květiny.

Ke stažení

DOKRESLI, CO CHYBÍ: KARTIČKY s rYbkami

Na obrázku jsou rybky. Pozorně si je prohlédni. Dokresli, co chybí. Obrázky vybarvi, kolem rybek můžeš nakreslit vodu. Popros rodiče nebo sourozence o pomoc, rozstříhejte list na kartičky. Na opačnou stranu můžete nakreslit další rybky.  

Ke stažení


Stáhněte všechny pracovní listy pro tento den najednou.

Ke stažení


Hra v krabici: Louka a motýli

Zkuste se podívat, jestli nemáte ve spíži krabice od kaše nebo od rýže. Poraďte se s maminkou, kterou z krabic už nepotřebuje.

Ukážeme vám, jak na to, aby se nudná krabice proměnila v zajímavou louku. Ustřihněte jednu stranu krabice tak, aby zůstaly hrany. Rodiče vám se stříháním pomohou. Dovnitř nakreslete louku, květiny, trávu, podle vlastní fantazie. Dokreslete motýly z tohoto úkolu a list rozstříhejte na kartičky. Kartičky můžete buď nechat ve dvojici, přehnout je a použít jako stříšku, nebo jednotlivé kartičky nalepíte na kolíčky.

Tip pro rodiče: Akvárium z fóliové složky

Určitě doma najdete průhlednou složku, ať už euroobal nebo běžnou otevírací průhlednou plastovou složku. Z fólie a vystříhaných kartiček s rybičkami můžete spolu s dětmi vyrobit akvárium. Rybičky v akváriu mívají mnoho barev! Pracovní list s rybičkami si vytiskněte vícekrát a každou rybičku vymalujte jinou barvou nebo s jiným vzorem. 

Složku můžete nechat průhlednou, nebo do ní vložit barevný modrý papír, který naznačí barvu vody.

Ukliďte si vystřihovánky do tašky 

Možná si s kartičkami budete hrát později. Vystříhané kartičky si můžete uklidit do papírové tašky, kterou najdete tady.

Tip na hru: Zvířátka, která tvoří dvojice

Vyberte si mezi ozdobami takové pracovní listy, které obsahují zvířátka ve dvojících: kuřátko a slepička patří k sobě, stejně tak strom a jablko nebo dvě prasátka. Nejprve si vyberte z ozdob ty, které tvoří dvojice. Hezky je vymalujte pastelkami. Potom je spolu s rodiči nebo sourozenci rozstříhejte na kolečka a dejte na hromádku. Vytahujte kolečko za kolečkem a dávejte vždy dvojice k sobě.

Další obrázky s úsměvem: Obličeje

Podívejte se také na kartičky s obličeji. Můžete si z nich vyrobit jednoduchou knížečku a sledovat, jak se výrazy v obličeji mění. Inspirace a obličeje najdete zde.


Dokresli zvířátka

Také na webu edaplay.cz/dokreslujeme můžete stahovat zábavné pracovní listy.
Mohlo by vás zajímat:

Podívejte se na další zábavné úkoly z Velikonoc s EDOU.