Vánoce s EDOU

Odpočítávání se zvířátky

Už se nemůžete dočkat Štědrého dne? Odpočítávejte si dny spolu s našimi zvířátky. Každý den nalepte jedno barevné zvířátko místo jeho stínu. 


Jak na to:

1. Abyste mohli překrýt stíny zvířátek, potřebujete kartičky s barevnými zvířátky. Pokud máte jen černobílou tiskárnu, můžete si výtisk zvýraznit barevnými fixy nebo pastelkami. Zvířátka budou vesele barevná.

Barevná zvířátka - první sada

Ke stažení

BAREVNÁ ZVÍŘÁTKA - druhá SADA

Ke stažení


2. Do políček se stíny budete vlepovat kartičky s barevnými zvířátky. Pokud máte jen černobílou tiskárnu, nic se neděje. Barevným fixem zvýrazněte stromeček, dárky a zvířata na dárcích. Stíny nechejte černé.
Pokud chcete s dětmi využít obrázek jako kalendář, ke každému stínu napište číslo od 1 do 24. 

políčka se stíny - PRVNÍ SADA

Ke stažení

POLÍČKA SE STÍNY - druhá SADA

Ke stažení


STÁHNĚTE PRACOVNÍ LISTY "24 POLÍČEK SE ZVÍŘÁTKY" NAJEDNOU

Ke stažení


Tip pro rodiče: Jiné využití kartiček

Možná už děti adventní kalendář s vlepováním obrázků mají. Nevadí, pro kartičky a stíny zvířátek můžete najít jiné využití. Všechna barevná zvířátka můžete spolu s dětmi nalepit během jediného dne. Okolní obrázky mohou děti vymalovat pastelkami. 

Kartičky s barevnými zvířátky nemusíte nalepovat, ale jen přikládat, abyste mohli hru opakovat.
Také můžete vystříhat kartičky jak s barevnými zvířátky, tak se stíny. A pak je dát všechny na jednu hromadu a hledat dvojice.

Nebojte se ani černobílé tiskárny, pokud nemáte barevnou. Děti určitě vymyslí, jak hezky zvířátka ozdobit barevnou fixou nebo pastelkou.

Tip na úklid vystříhaných kartiček

Mohly by se vám hodit taštičky k vystřižení a slepení. Pokud chcete vystříhané kartičky uložit, aby se neztratily, můžete si je uklidit do taštičky. 

Tašky si můžete prohlédnout zde.

Tip pro šikovné sourozence: Vymyslete, jak si zvířátka vystavíte

Kam byste si chtěli zvířátka vystavit? Na poličku? Nebo máte doma nástěnku? Promyslete, kde by mohla být vystavena. Možná můžete obrázek s přilepenými kartičkami někam přicvaknout kolíčkem. Kolíček si můžete ozdobit vystřihovánkou z papíru podle vlastní fantazie. Spolu s rodiči se podívejte na téma Vánoční výstavka, třeba se vám nějaká inspirace bude hodit.

Tip pro rodiče: Kde najdete další úkoly s barevnými obrázky a jejich stíny?

Podívejte se také do políčka Silvestr. Najdete zde kartičky s barevnými obrázky a jejich stíny a další pracovní listy pro hry s kartičkami.Mohlo by vás zajímat:

Podívejte se na omalovánky, úkoly s dokreslením pokojíčku nebo na taštičky, do kterých si můžete uložit vystříhané kartičky.