Vánoce s EDOU

Čísla a počty

Procvičíme si počítání a poznávání čísel, vybarvování podle čísel. Bude to zábava, dokonce si u toho můžeš zazpívat. Podívejte se na úkoly.

omalovánka podle čísel: zajíček, myška a dárky

Podle čísel vymaluj obrázek pastelkami. Zajíc si rád pochutná na mrkvi, myška se zahryzne do šťavnatého jablka. Na každé zvířátko čeká jeden zabalený dárek. Zkus vymyslet, co by mohlo být uvnitř dárku pro myšku a co by potěšilo zajíce.

Ke stažení

OMALOVÁNKA PODLE ČÍSEL: ježci zdobí stromeček

Podle čísel vymaluj obrázek pastelkami. Na vánočním stromečku jsou kulaté ozdoby a zvonečky. Další zvonečky nesou ježci. Spočítej, kolik je v obrázku zvonečků celkem.

Ke stažení

OMALOVÁNKA PODLE ČÍSEL: Stromeček v lese a vánoční stromeček

Podle čísel vymaluj obrázek pastelkami. Na vánočním stromečku jsou kulaté ozdoby. Pod stromečkem v lese jsou hříbky. Domaluj pod stromeček v lese další hříbky a k vánočnímu stromečku dárky.

Ke stažení

slon se podělí o dárky

Prozkoumej obrázek. Slon má hodně dárků. Zvířátka mají každý dvě kartičky s jídlem. Popros rodiče nebo sourozence o pomoc se stříháním a rozdělením kartiček. Slon vymění s každým zvířátkem jednu kartičku s dárkem za kartičku s jídlem. 

Ke stažení

Jablka PRO dědu a babičku

Prohlédni si obrázky. Ukaž babičku a dědu. Popros roidče nebo sourence o pomoc se stříháním kartičkem a počítáním. Než pracovní list rozstříháte, spočítejte, kolik jablek má babička, kolik má děda. Zapište si počet na papír nebo ukažte na prstech ruky. Obrázek rozstříhejte na kartičky. Rozdělte jablka tak, aby měl děda i babička stejný počet jablek.

Ke stažení

Dárky pro všechny

Podívej se na obrázek, vyjmenuj všechna zvířata, která vidíš. Spolu s rodiči nebo sourozenci spočítejte všechna jablíčka. Obrázek rozstříhejte na kartičky, jablka dejte na jednu hromádku a zvířátka postavte do řady. Každému dejte tolik jablkem, aby měla všechna zvířátka stejně. Na konci hry spočítejte, kolik jablek každé zvířátko dostalo.

Ke stažení


STÁHNĚTE VŠECHNY PRACOVNÍ LISTY "ČÍSLA A POČTY" NAJEDNOU

Ke stažení


Tip na písničku

Prohlédněte si úkol, na kterém je babička, děda a jablka. S plněním úkolu vám může pomoci známá písnička: Měla babka čtyři jabka a dědoušek jen dvě. Dej mi babko, jedno jabko, budeme mít stejně. Spolu s dětmi si zazpívejte, rozdělení jablíček vám půjde snadněji.

Tip pro rodiče: Nemáte tiskárnu? Nic se neděje!

Pokud nemáte k dispozici tiskárnu, nic se neděje. Prohlédněte si pracovní listy a promyslete, které dokážete překreslit podle vlastní fantazie. Snadné tvary mají čepice a rukavice. Prohlédněte si je.

Spočítejte stejná zvířátka

Najděte stejná zvířátka a vymalujte je pastelkou. Najdete zvířátko, které je v obrázku jen jedenkrát? Pracovní list s počítáním stejných zvířátek najdete zde.
Číslo 1

Na obrázku vidíš zajíce a šedivou díru. Sleduj cestu od zajíce do díry. Jaké číslo ti cestička připomíná? Tip pro rodiče: Úkol můžete rozšířit o vlastní pracovní list s tvarem nuly. Vysvětlete, co znamená nula. Vezměte si hračku, ukažte ji, a pak ji skryjte v ruce. 

Ke stažení

Znaménko plus

Spoj cestu od holčičky k další holčičce. A od chlapečka k medvídkovi. Kdo je smutný a kdo se usmívá? Ukaž obličej, který se kouká na stranu a pak všechny obličeje, které se koukají rovně dopředu. Tip pro rodiče: Vezměte si na pomoc zrcátko a koukejte se spolu s dítětem do strany a dopředu. Starším dětem můžete vysvětlit, že cesty připomínají znaménko plus, které se používá v matematice.

Ke stažení

ČÍSLO 2

Na obrázku vidíš dva medvědy. Spoj trasu mezi nimi. Jaké číslo cestička připomíná? Tip pro rodiče: Po spojení trasy získáme číslici dva. Ukažte si počet dva na prstech ruky. Spojte trasu od oranžového medvídka k modrému, a pak zkuste spojení naopak - od modrého k oranžovému. Spolu s dítětem dokreslete další obrázky, vždy po dvou, třeba dva obličeje, které se smějí a dva obličeje, které jsou smutné. 

Ke stažení


Mohlo by vás zajímat:

Nebaví váš čísla a počty? Tak si vymalujte obrázek pastelkami, vymyslete recept nebo si vyrobte vánoční řetěz s traktorem.