Vánoce s EDOU

Účesy na besídku

Ve školce se naučíte básničky, písničky nebo nacvičíte divadlo. Před Vánocemi se pak koná vánoční besídka. Rodiče, sourozenci, babičky a dědečkové se přijdou podívat, jak vám vystoupení jde. Za odměnu vám tleskají. Besídku si můžeš vyzkoušet i doma v pokojíčku.

kartičky s účesy

Když se chystáš na vystoupení, maminka nebo tatínek ti připraví hezké oblečení a učešou vlasy. Spolu s rodiči vytiskněte pracovní list a rozstříhejte na kartičky.

Přiřaď účesy ke každému obličeji. Na druhou stranu kartičky nakresli účes, který bys pro obličej zvolil ty.

Ke stažení

Dokresli obličej a vyrob mu účes

Dokresli obličej podle naznačených čar. Spolu s rodiči nebo sourozenci vyjmenujte jednotlivé části obličeje. Z barevného papíru vystříhejte účesy podle vlastní fantazie. Pokud nevíš, jaký účes zvolit, podívej se na kartičky s účesy. Vystřihej podobné tvary.

Tento úkol můžete znát i z webu edaplay.cz.

Ke stažení

DOKRESLI OBLIČEJ 

Dokresli obličej podle naznačených čar. Spolu s rodiči nebo sourozenci vyjmenujte jednotlivé části obličeje. Maminka na obrázku už účes má, z barevného papíru můžeš vystříhat jiný a přilepit na obrázek. Nebo vystřihni klobouk. Jak to bude mamince slušet?

Tento úkol můžete znát i z webu edaplay.cz.

Ke stažení

Změň nebo vymysli účes, uprav obličej na čerta

Jak na to:

1. Obličej je pracovní list, který ti rodiče vytiskli. Pokud ho nemáš, nic se neděje, nakresli si vlastní obličej. Kolečko hezky obkreslíš podle pokličky na hrnec. Pokud chceš menší kolečko, zkus obkreslit misku nebo hrnek.

2. Promysli, jaký účes by se ti líbil. Pokud nemáš barevný papír, nic se neděje. Účes můžeš vystřihnout ze staré papírové tašky. Je hnědá. Dobře se na ni kreslí voskovkami. Nakresli účes a vystřihni ho.

3. Obličej můžeš snadno změnit na čerta, Mikuláše nebo anděla. Andělovi vystřihni hvězdu a přilep na čelo, čert potřebuje rohy a pořádný jazyk.

4. Obrázky si můžeš vystavit na výstavce. Pozvi rodiče nebo sourozence, aby stříhali s tebou. Vystřihněte účes, jaký nosí tatínek, babička nebo kamarádi ze školy a školky.

5. Pokud máš vytištěný pracovní list s dokreslením obličeje, můžeš se o úkol podělit se sourozencem. Jeden z vás dokreslí obličej a druhý může stříhat účesy. můžete zkusit i klobouk nebo čepici.


STÁHNĚTE VŠECHNY PRACOVNÍ LISTY "účesy na besídku" NAJEDNOU

Ke stažení


Tip pro šikovné sourozence: Balicí papír a účes?

Účesy nemusíte vystřihovat jen z jednobarevného papíru, vyzkoušejte různý materiál, který doma máte. Třeba noviny, letáky nebo odstřižky z balicího papíru. z alobalu můžete vyrobit hvězdu a hned máte hotového anděla.

Potlesk a obecenstvo: Kdo přijde na besídku?

Vezmi si na pomoc hračky. Postav je před sebe, budou se na tebe dívat. Předveď jim nějaký hezký tanec nebo jim zazpívej písničku. Pozvi ke hře rodiče nebo sourozence. Kdo bude zpívat a kdo bude tleskat?

Tip pro starší a zvídavé sourozence

Spolu s rodiči najděte na internetu slovník s významy slov a prostudujte, čemu se může říkat besídka. Z mateřské školy známe besídku jako vystoupení s básničkami nebo divadlem. Rodiče se na vystoupení dívají a za odměnu zatleskají. Ale besídku můžete vidět i v zámeckém parku! Je to menší stavba, pavilón, altánek. Vyhledejte si v internetovém vyhledavači nebo v encyklopediích zámecké parky a besídky v nich. Najděte nejbližší zámecký park v okolíZamyslete se nad dalšími slovy, která znějí stejně, ale mají jiný význam. Co třeba kohoutek - kohoutek? Podívejte se na rébusy.


Pracovní listy na webu edaplay.cz:

Také na webu edaplay.cz/obliceje můžete stahovat zábavné pracovní listy, například úkoly s dokreslováním obličeje nebo s vystřihovánkou částí obličeje, kterou můžete s dětmi slepit.
Mohlo by vás zajímat:

Vystříhejte si vánoční papírové ozdoby nebo si vyrobte taštičku, pastelkami vybarvěte zvířátka a jejich potravu.