Slavíme 30 let rané péče v České republice


 Akce Den pro ranou péči aneb Pojď si hrát všemi smysly již proběhla.


Akce Den pro ranou péči aneb Pojď si hrát všemi smysly již proběhla. Reportáž z akce si můžete přečíst zde.

Odborné setkání na téma Rehabilitační pomůcky a jejich financování proběhne na jaře 2021. Místo konání: IPSOS.


Odborné setkání na téma Rehabilitační pomůcky pro děti s postižením proběhne ve čtvrtek 23.9. 2021 od 9 do 16 hodin.
Zjistěte více

Benefiční koncert na podporu služeb od EDY pro rodiny dětí s postižením: Možnost zakoupit slosovatelnou vstupenku skončila. Podívejte se na další možnosti, jak EDU podpořit.


Benefiční koncert na podporu služeb od EDY pro rodiny dětí s postižením: Možnost zakoupit slosovatelnou vstupenku skončila. Podívejte se na další možnosti, jak EDU podpořit.
Zjistěte více

 Také sportovní akce měly podpořit  oslavy 30 let rané péče v ČR. První taková akce měla proběhnout v březnu - taneční battle Charity for EDA. Doufáme, že se nám podaří akci uskutečnit v příštím roce.


ODLOŽENÉ NA NEURČITO KVŮLI PANDEMII KORONAVIRU!

Také sportovní akce měly podpořit oslavy 30 let rané péče v ČR. 

Proběhlo

Benefiční koncert pořádáme každoročně v hudebním klubu Jazz Dock, v roce 2020 však nemohl proběhnout v klasickém formátu koncertu, proto jsme zvolili netradiční podobu s možností zakoupení slosovatelné vstupenky.

Záznam koncertu z roku 2016 je stále dostupný na webu České televize. 

Slosovatelné vstupenky bylo možné zakoupit od 16. 11. až do 22. 11.  


Všem, kdo nás podpořili nákupem slosovatelné vstupenky, moc děkujeme.


Přání k výročí od rodin, do kterých dojíždí poradkyně rané péče z EDY
Reportáž z 16. září 2020

Oslavy 30. výročí rané péče v České republice

Jak jsme oslavili Den pro ranou péči?
Na oslavu přišly i pohádkové víly a užili jsme si táborák!

Na oslavu kulatin jsme si museli kvůli pandemii pár měsíců počkat. Původně se totiž měla konat už v dubnu v areálu Zemědělského muzea v Praze. Na jaře ale plány zhatil koronavirus a už to vypadalo, že ani podzimní termín ze stejných důvodů neobstojí. Ale obstál a všichni jsme si tuto narozeninovou párty ve středu 16. září moc užili.

Na oslavu 30. výročí rané péče jsme si museli počkat, ale vydařila se. Prohlédněte si fotografie a přečtěte si více v reportáži ze Dne pro ranou péči.


Petra Fibírová

Petra Fibírová

asistentka ředitelky

Chcete se stát partnerem akce?

Pokud se chcete stát partnerem oslav 30 let rané péče České republice a oslavit toto významné výročí spolu s EDOU, kontaktujte Petru Fibírovou:

petra.fibirova@eda.cz, tel. 603 572 419

Možnosti partnerství jsou v tuto chvíli otevřené, můžete financovat konání odborných aktivit i aktivit pro rodiče a děti. Petru můžete kontaktovat samozřejmě také v případě, že zvažujete pravidelné dárcovství a podporu organizace EDA cz, z. ú. O službách, které EDA poskytuje, se dozvíte více zde.Evelyna Kulíšková

Evelyna Kulíšková

PR specialistka

Balíček pro média a komunikaci

Pokud potřebujte více informací do médií, nebo nabízíte mediální spolupráci, kontaktujte Evelynu Kulíškovou:

evelyna.kuliskova@eda.cz


Loga partnerů se mohou objevit na tomto webu eda.cz, ale také na sociálních sítích organizace EDA. Používáme Facebook, Instagram, Twitter, pro fotografie Flickr a máme také vlastní YouTube kanál. Vydáváme elektronický zpravodaj a tištěný časopis (K)oukej.


Co EDA dělá - ve zkratce

EDA je oporou rodinám, ve kterých se narodilo dítě se zrakovým a dalším postižením. Poskytuje profesionální sociální službu rané péče, a to již od roku 1990. Působí ve 4 regionech České republiky a aktuálně pomáhá ve 260 rodinách. EDA je odborníkem na péči o děti se zrakovými a kombinovanými vadami a rozvoj jejich dovedností. Vydává publikace a zpravodaj, vyvinul aplikace pro trénink zraku a jemné motoriky na tabletech, vzdělává rodiče i další specialisty.

EDA také provozuje krizovou linku a chat EDA 800 40 50 60 pro rodiny, které se potýkají s těžkým úrazem dítěte, závažnou diagnózou či postižením. Linka slouží především jako psychologická podpora rodinám ve chvílích krize.

Od roku 2015 poskytuje také služby Speciálně pedagogického centrum EDA.

Přečtěte si také historii rané péče v ČR.