Velikonoce s EDOU

Škaredá středa

Středě před Velikonocemi se říká škaredá. Ale my se dnes budeme tvářit vesele a ze škaredé středy uděláme veselou středu. Jdeme na to! DOKRESLI, Co chybí

Pozorně si prohlédni obě prasátka. Co jednomu z nich chybí? Domaluj to. Potom obrázek vybarvi pastelkami. Kolem prasátek můžeš namalovat rozkvetlou louku nebo jablíčka, na kterých si můžou prasátka pochutnat.

Ke stažení

DOkresli, CO CHYBÍ

Pozorně si prohlédni obě kočky. Co jedné z nich chybí? Domaluj to. Potom obrázek vybarvi pastelkami. Nad kočky můžeš domalovat sluníčko. Spolu s rodiči si připomeňte, jak mňouká kočka, když má hlad a jak přede, když je spokojená.

Ke stažení

Dokresli, co chybí

Pozorně si prohlédni obě žabky. Co jedné z nich chybí? Domaluj to. Potom obrázek vybarvi pastelkami. Nad žabky můžeš nakreslit sluníčko a kolem žabiček vodu. Ve vodě mohou být rybičky.

Ke stažení

Spoj čísla a zjisti, co je na obrázku

V obrázku je několik číslic. U každé číslice je puntík. Spoj puntíky a zjisti, co je na obrázku. Obrázek pak vybarvi pastelkami, nahoru můžeš nakreslit sluníčko a dolů třeba silnici.

Ke stažení

SPOJ ČÍSLA A ZJISTI, CO JE NA OBRÁZKU

V obrázku je několik číslic. U každé číslice je puntík. Spoj puntíky a zjisti, co je na obrázku. Obrázek pak vybarvi pastelkami a vymysli pro zvířátko, které se ti po spojení čísel objeví, jméno.

Ke stažení

SPOJ ČÍSLA A ZJISTI, CO JE NA OBRÁZKU

V obrázku je několik číslic. U každé číslice je puntík. Spoj puntíky a zjisti, co je na obrázku. Obrázek pak vybarvi pastelkami, nahoru dokresli sluníčko a dolů třeba vodu.

Ke stažení


Stáhněte všechny pracovní listy pro tento den najednou.

Ke stažení


Tip na domácí výstavku

Až budete mít obrázky hotové a budou se vám líbit, možná si je budete chtít doma vystavit. Podívejte se na naše inspirace, jak si ozdobit kolíčky, kterými pak můžete hotový obrázek přicvaknout třeba na poličku.

Tip další zvířátka k dokreslení

Pokud vás baví hledání, co na obrázku chybí a dokreslování, podívejte se také na kartičky s motýlky, rybičkami a slepičkou. Dokonce si pak můžete hotové kartičky vystříhat, nalepit na kolíček a použít do další hry. Inspirace ke hře s krabicí najdete tady.

Další obrázky s úsměvem: Obličeje

Prasátku, kočičce i žábě jste domalovali obličej. Podívejte se také na kartičky s obličeji. Můžete si z nich vyrobit jednoduchou knížečku a sledovat, jak se výrazy v obličeji mění. Inspirace a obličeje najdete zde.

Vyrobte papírovou kytici a věnujte ji tomu, koho máte rádi

Květiny můžete vyrobit i z papíru. Vymalujte pastelkami a vystřihněte si papírové ozdoby s obrázky květin. Vystřižené ozdoby přilepte na špejle, můžete na ně přivázat barevné stužky, aby byla kytice ještě veselejší. 

Kytici z papírových květin můžete darovat mamince nebo si s ní ozdobit svátečně prostřený stůl.

Obrázky na kontrastním pozadí

Pokud pro děti hledáte pracovní listy spíše s černým pozadím a plnobarevnými obrázky, na webu edaplay.cz/obliceje si určitě vyberete.


Mohlo by vás zajímat:

Podívejte se na další zábavné úkoly z Velikonoc s EDOU.